Mistrzostwa Polski Par Mieszanych 2016

6 marca 2016 21:32 Paweł Świątkowski
Pierwsza czwórka MPPM 2016 - fot. Marta Kubak

Aneta Lipińska i Michał Janowski, reprezentujący City Curling Club, zostali Mistrzami Polski Par Mieszanych 2016, po zwycięstwie w rozgrywanych od czwartku na hali curlingowej "Piętro wyżej" w Warszawie zawodach. Wzięło w nich udział 13 par. Mistrzostwa nie były poprzedzone eliminacjami (te odbyłyby się w przypadku przkroczenia limitu 24 zgłoszeń).

Zawodnicy podzieleni zostali na trzy grupy. Najliczniejsza z nich rozegrała dziesięc meczów w systemie "każdy z każdym", natomiast w wypadku pozostałych dwóch grup została przeprowadzona dodatkowa dogrywka, by wyłonić ćwierćfinalistów. Ostatecznie w finale wspomniana para warszawska zmierzyła się z Andrzejem Augustyniakiem i Joanną Waryszak (Gliwice). W meczy o trzecie miejsce Marta Pluta i Damian Herman (Gliwice, Warszowice) pokonali Martę Kubak i Sebastiana Lichego (Warszawa, Toruń).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu kraju podczas nadchodzących Mistrzostw Świata. Odbędą się one w dniach 16–23 kwietnia w Karlstad w Szwecji.

Zobacz szczegóły