Toruń Curling Cup 2016

3 listopada 2016 18:07 Paweł Świątkowski

Toruń Curling Cup to turniej zwyczajowo otwierający sezon curlingowy w Polsce. W tym roku odbył się jednak później, ustępując tym samym turniejowi w Giżycku. Ostatecznie został rozegrany w dniach 21-23 października w gronie 12 drużyn. Zwycięzcą została ekipa KKC Mistral z Krakowa.

Pierwotnie termin TCC wyznaczono na 23-25 września, jednak rozgrywki w tym terminie musiały zostać odwołane ze względu na awarię lodowiska. Udało się je jednak rozegrać już miesiąc później. Część drużyn musiała jednak zrezygnować ze względu na nowy termin, stąd w rywalizacji wzięło udział 12, a nie zwyczajowe 16 drużyn.

Toruń Curling Cup jest jedynym turniejem w Polsce, rozgrywanym systemem "triple knock-out". Oznacza on większą liczbę meczów dla drużyn oraz nie dopuszcza remisów. W skrócie: by awansować do rundy finałowej trzeba wygrać trzy mecze. Jeśli zaś przegra się trzy, odpada się z rywalizacji.

W pierwszym z półfinałów spotkała się drużyna KKC Mistral z Old Curlers. Ten mecz był już wcześniej rozgrywany na tym turnieju i zakończył się takim samym rezultatem - wygraną ekipy z Krakowa. W drugim półfinale zmierzyły się dwie drużyny łódzkie: Monkey Man oraz 30th. I to właśnie druga z nich awansowała do finału.

Rozgrywka finałowa należała do zaciętych i potrzeba było rozegrania extra enda, by ją rozstrzygnąć. ostatecznie wynikiem 10:9 zwyciężyła drużyna KKC Mistral. Trzecie miejsce zajęła druga z łódzkich drużyn.