Podsumowanie Mistrzostw Świata Juniorów 2016

22 stycznia 2016 17:17 Paweł Świątkowski
Juniorska Reprezentacja Kobiet podczas zawodów - fot. AZS Gliwice Rozbitki

W dniach 3-10 stycznia w Lohji na południu Finlandii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów grupy B. Reprezentowały nas tam dwie drużyny: kobieca z klubu AZS Gliwice pod wodzą Marty Pluty oraz męska - CCC Mleko z Warszawy.

Na początku zagrali panowie, rozpoczynając od wysokiej porażki 13:1 z Koreą Południową, ale rehabilitując się w kolejnym meczu jeszcze wyższym zwycięstwem nad początkującą ekipą z Hong Kongu (16:1). Dziewczyny zaczęły od porażki z Chinami, ale później wygrały 9:2 z gospodyniami turnieju. Obu drużynom udało się wyjść z grupy do fazy play-off.

Niestety, w półfinale obie również przegrały: Rozbitki 5:3 z Japonią (warto wspomnieć, że w całym meczu Japonki wygrały tylko jednego enda), a Mleko 10:3 z Danią. Tym samym obie zajęły miejsca 5-8[1].

Tak swój występ komentuje drużyna z Gliwic:

Poza możliwością zagrania na świetnie przygotowanym lodzie, zyskałyśmy wiele nowych doświadczeń. Konkurowanie z drużynami nie tylko z Europy, ale także spoza niej spowodowało, że rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Pomimo przeszkód jakie zaserwowała nam fińska zima, zajęłyśmy dobre 5 miejsce.

Szczegółowe wyniki

Przypisy


  1. ^ Wbrew temu, co twierdzi Polski Związek Curlingu