Camp juniorski w Füssen

16 lipca 2015 09:13 Bartosz Dzikowski
Polscy uczestnicy campu

W dniach 5–11 lipca w niemieckim Füssen odbył się kolejny camp juniorski Światowej Federacji Curlingu. Zgromadził on 110 uczestników z kilkunastu krajów, pośród których nie zabrakło Polaków. Do Niemiec udało się 10 polskich juniorów z Gliwic, Łodzi i Warszawy oraz jeden asystent trenera.

Podczas tygodniowego obozu juniorzy z całego świata uczestniczyli w sesjach treningowych przygotowanych przez czołowych europejskich i kanadyjskich instruktorów, brali udział w zajęciach teoretycznych, a czas wolny spędzali na grach i zabawach z innymi curlerami. Jednym z celów campu, oprócz podnoszenia poziomu sportowego zawodników i popularyzacji curlingu, jest bowiem poznanie innych curlerów i trenerów z całego świata.

W Füssen było się od kogo uczyć, bo na camp przyjechali m.in. Wendy Morgan (High Performance Coach w Ontario Curling Association), Scott Arnold (Competition and Development Officer w WCF-ie), Nancy Smith (High Performance Coach w RCCC, trenerka drużyny Davida Murdocha) i Thomas Lips (trener reprezentacji Niemiec). W kadrze znalazł się też jeden Polak – asystentem był Bartosz Dzikowski z ŚKC Katowice.


Uczestnicy campu juniorskiego w Füssen:

  • Marta Pluta, Konrad Stych (Gliwice)
  • Zuzanna Śliwińska, Maksym Grzelka (Łódź)
  • Daria Chmarra, Karolina Mandes, Filip Chmarra, Maks Szewczyk, Michał Rek, Rafał Rek (Warszawa)