Niespodzianki na początek finałów Mistrzostw Polski

9 kwietnia 2015 12:53 Paweł Świątkowski

Od wczorajszego wieczora trwają w Warszawie na hali Piętro Wyżej finały Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rozgrywane są tylko na dwóch, a nie czterech torach, zmienił sie więc harmonogram rozgrywek. Decyzja spowodowana była doświadczeniami z Mistrzostw Polski Juniorów, podczas których lód na jędnym z pięter był w zbyt złej jakości, by rozgrywać na nim zawody.

Mimo, że rozegrano dopiero kilka spotkań, już mamy niespodzianki. Broniąca tytułu drużyna Sopot Curling Team uległa 2:9 toruńskiemu Axlowi TrzyDoZera.pl. Dziś rano z kolei gliwicki Smok przegrał z sopockim Super Cool Commando 1:14 (!), a poprzedni wieloletni mistrzowie oraz zwycięzcy Ligi PFKC - ŚKC Marlex - musieli uznać wyższość Juniorów z Warszowic.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że lód na hali nadal pozostawia wiele do życzenia, jest nierówny i dość wolny.

Pierwsze mecze wśród kobiet rozpoczną się jutro rano. Zawody potrwają do niedzieli, a finały planowo mają odbyć się o godzinie 15. Zgodnie z informacją na stronie Polskiego Związku Curlingu wszelkich informacji na temat przebiegu mistrzostw należy poszukiwać na facebookowym wydarzeniu, zapewne tym.