Podwójne złoto ŚKC

12 kwietnia 2015 15:55 Paweł Świątkowski

Drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego – Kofeina (kobiety) oraz Marlex (mężczyźni) – zdobyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Curlingu. Po niespodziankach w początkowej fazie turnieju mistrzowskiego nadszedł czas na niespodzianki w końcowych rozstrzygnięciach. Do finałów nie dostali się bowiem obrońcy tytułu: zarówno AZS Gliwice Rozbitki, jak i Sopot Curling Team walczyły tylko o najniższy stopień podium. Obie drużyny zresztą brązowe medale zdobyły. Sopot pokonał 7:5 Grey Wolves z Warszawy, zaś Gliwice w ekstra endzie wygrały z wieloletnimi reprezentantkami ŚKC Kamikaze.

W finale mężczyzn drużyna z Katowic spotkała się z KS Juniorzy w Warszowic. Mecz od początku układał się po myśli Marlexu, który ostatecznie zwyciężył 5:3. Emocje do końca były natomiast w spotkaniu Kofeiny z łódzkim Kamyczkiem. Mimo że po pięciu z ośmiu rozgrywanych endów wynik wskazywał zdecydowanie na drużynę z Górnego Śląska to Kamyczek zdołał wygrać kolejnego enda za 4 i doprowadzić do remisu. Kolejny end został wyzerowany i dopiero ostatnie zagranie Marty Szeligi-Fryni zagwarantowało Kofeinie zwycięstwo 9:6 i złoty medal.

Podium kobiet:

  1. ŚKC Kofeina
  2. POS Łódź Kamyczek
  3. AZS Gliwice Rozbitki

Podium mężczyzn:

  1. ŚKC Marlex
  2. KS Juniorzy
  3. SCC Sopot Curling Team

Tekstowa transmisja na żywo z finałów odbywała się na facebookowym wydarzeniu dotyczącym Mistrzostw dzięki uprzejmości Pawła Fryni i Kamila Bułakowskiego.