Pary mieszane i Letící Kameny

Paweł Świątkowski / 1 marca 2015

Od czwartku do niedzieli trwały zmagania w pierwszych od 2009 roku Mistrzostwach Polski Par Mieszanych. Mimo zgłoszonych wcześniej 54 par, w zawodach uczestniczyło ich tylko 18 – większość wycofała się ze względu na zachętę PFKC. Mecze odbywały się w Warszawie i to właśnie reprezentanci gospodarzy – Karolina Florek i Szymon Molski z City Curling Club – stanęli na najwyższym stopniu podium. W finale pokonali parę Marta Pluta i Damian Herman, brąz zdobyli Ewa Stych i Tomasz Bosek (obie ekipy z AZS Gliwice).

EDIT: Pełne wyniki z mistrzostw są wreszcie dostępne na stronie PZC.

W tym samym terminie w Pradze odbył się znany doskonale polskim curlerom turniej Letící Kameny (kolizja terminów, gdzie termin czeskiego turnieju był znany od bardzo dawna, był kolejną przyczyną rezygnacji części ekip z MPPM). W stawce 32 drużyn Polakom szło przeciętnie. Najwyższe miejsce (13.) zdobyła Team Caffeine (na co dzień Kofeina) pod wodzą Marty Szeligi-Fryni. Reszta polskich drużyn uplasowała się na dalszych miejscach: