Garść newsów od PZC

3 lutego 2015 18:53 Paweł Świątkowski

W dniu wczorajszym Polski Związek Curlingu opublikował na swoich stronach aż cztery newsy. Porusza w nich m.in. tematykę tegorocznych Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz wyjazdu naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów 50+. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów

Wszystkie cztery turnieje mistrzowskie (mężczyźni, kobiety, juniorzy i juniorki) odędą się w Warszawie, na nowowybudowanej hali. W wypadku zawodów seniorskich same zmagania mistrzowskie poprzedzone będą eliminacjami oraz (w przypadku większego zainteresowania)... eliminacjami do eliminacji. W finałowych rozgrywkach wystąpi 12 drużyn męskich i 6 żeńskich.

Eliminacje do mistrzostw juniorskich odbędą się wyłącznie w wypadku dużego zainteresowania. W zawodach finałowych uczestniczyć będzie po 8 drużyn.

Terminarz wygląda następująco:

  • 11-15.03 – eliminacje MPM i MPK
  • 20-22.03 – ew. eliminacje i finały MPJ
  • 08-12.04 – eliminacje i finały MPM i MPK

Mistrzostwa Polski Par Mieszanych

Po dłuższej przerwie (ostatnie odbyły się w 2009 roku) powracają rozgrywki mistrzowskie w konkurencji par mieszanych (aspirującej do bycia kolejną curlingową dyscypliną olimpijską). Jak informowano wcześniej, zgłosiły się 54 pary. Turniej odbędzie się w dniach 26.02 - 1.03.2015 w Warszawie.

Do jego organizacji wybrana została (jak pisze PZC - "na podstawie przeprowadzonego postępowania") Polska Federacja Sportów Zimowych. Warto zwrócić uwagę, że stanowisko skarbnika pełni tam Andrzej Janowski, który jednocześnie jest przewodniczącym komisji rewizyjnej oraz dyrektorem sportowym PZC, sekretarzem jest Wojciech Hunkiewicz - członek zarządu PZC, a prezydentem Mirosław Wodzyński - dawny dyrektor sportowy

Wyjazd reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów 50+

Oprócz powyższych, przedstawione zostały warunki wyjazdu reprezentacji seniorów na Mistrzostwa Świata w Soczi. Przypominamy, że krajowe eliminacje wygrała drużyna reprezentująca klub AZS Gliwice.

Reprezentanci będą musieli na własny koszt wyposażyć się w stroje reprezentacyjne, zgodne z wymogami WCF, pokryć wszystkie koszty podróży i pobytu na turnieju oraz dodatkowo uiścić opłatę administracyjną dla Związku, w wysokości 2000 zł. W razie niemożności spełnienia powyższych wymagań drużyna będzie musiała uiścić opłatę karną w wysokości 1000 dolarów amerykańskich (na poczet kary za wycofanie się z zawodów).

Linki do poszczególnych newsów