Niespodzianki w Bełchatowie

7 grudnia 2015 16:34 Paweł Świątkowski
Zwycięska Drużyna KKC First Aid

W minionym tygodniu (3 – 6 grudnia) już po raz szósty odbył się w Bełchatowie popularny turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego. W tym roku rozszerzył znaną z lat poprzednich formułę, gromadząc 41 drużyn (w tym dwie z Litwy i jedną z Rosji), a rozgrywki rozciągając na aż cztery dni. W ten sposób rozegrane zostało dokładnie 100 meczów, które wyłoniły dość niespodziewanych zwycięzców.

Zawody odbywały się w formule otwartej tabeli, toteż nie miał miejsca klasyczny zamknięty finał. Przed ostatnią kolejką jednak tylko dwie drużyny miały komplet zwycięstw: bełchatowski weteran AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija oraz KKC First Aid. W pojedynku lepsze okazały się dziewczyny z Krakowa, wygrywając 5:4 i tym samym gwarantując sobie pierwsze miejsce. Drużyna z Gliwic spadła na czwarte miejsce. Drugą pozycję zajęli Rosjanie Karpinskyi & Co., zaś na najniższym stopniu podium stanęła ekipa gospodarzy - BKC Tereferekuku.

KKC Vector odbiera złotą szczotkę za ostatnie miejsce w BełchatowieEmocje do ostatniej chwili toczyły się również w dolnej części tabeli, ponieważ tradycyjnie drużyna, która zajęła ostatnią lokatę, otrzymuje przechodnią "złotą szczotkę" z rąk poprzednich "zwycięzców" (w zeszłym roku była to drużyna warszawska MCC Kubak). W tegorocznej edycji przywilej otrzymania szczotki przypadł innej drużynie z Krakowa - KKC Vector.

Poza lodowiskiem tradycyjnie odbywały się rozmaite spotkania towarzyskie, na czele z sobotnim bankietem. Polska Federacja Klubów Curlingowych zorganizowała również i poprowadziła szkolenie dla statystyków oraz prezentację dotyczącej planowanej przez siebie działalności w bliższej i dalszej przyszłości.

Pierwsza dziesiątka turnieju

  1. KKC First Aid
  2. Karpinskyi & Co. (Kaliningrad)
  3. BKC Tereferekuku
  4. Smok i Jego Wesoła Kompanija
  5. Petardy
  6. Curlusy Baniate
  7. POS Łódź 30sth
  8. KKC Trzy Kropki
  9. AZS Gliwice Ogień
  10. Team DeArch (Wilno)

Zobacz też